Çdo mëngjes ajo shton një vezë në kafenë e saj, Kur të dëgjoni pse, do ta dëshironi ta provoni menjëherë..

Një veze në kafen tuaj të mëngjesit ose pak kripe është në të vërtetë vetëm një mënyrë e thjeshtë për tu ndjerë më mirë në mëngjes. Përveç që është jashtëzakonisht e shijshme, veza neutralizon hidhërimin dhe i jep trupit tuaj energjii për fillimin e ditës.

Merrni kripë në kafe, Një majë luge me kripe është e mjaftueshme për të përmirësuar shijen e kafesë dhe për të lehtësuar hidhërimin, në vend që të shtoni qumësht dhe sheqer.

Vezë në kafe,Kafeja me vezë vietnameze është e popullarizuar për një arsye: sipas hulumtimit, njerëzit që konsumojnë vezë për mëngjes janë shumë më energjikë se të tjerët, dhe veza në kombinim me kafe bën një bombë energjiee.

Limonadë,Uji është shumë i rëndësishëm për të pirë gjatë ditës, por sidomos në mëngjes. Sapo të zgjoheni, pini ujë për të larë trupin tuaj nga brenda dhe jashtë. Shtoni pak lëng limoni. Kjo pije do t’ju ndihmojë të hidr-atoh-eni, të përmirësoni tretjen,ditorja.