Bujar Qamili feston ditëlindjen e tij, nuk do arrini ta besoni dot sa vjeç bën “bilbili” i Shkodrës

Bujar Qamili feston ditëlindjen e tij, nuk do arrini ta besoni dot sa vjeç bën “bilbili” i Shkodrës.

21 tetori është një ditë e veçantë për këngëtarin e muzikës popullore Bujar Qamilin, pasi është ditëlindja e tij. Ai sot feston 57-vjetorin e lindjes.

Muzika e kënduar nga “bilbili” shkodran është një nga më të preferuarat për publikun dhe daljet e tij në skenë priten tërë kërshëri.

Ndërkohë këngëtari është pjesë integrale e dasmave të të rinjve shqiptar, të cilët gjithnjë e më shumë zgjedhin atë në ditën e tyre të veçantë. Gjithashtu kujtojmë që projekti i fundit i sjellë nga këngëtari është “Goca gjithë lezet”.