Na befason Shyhretja: Ja pse nuk kam më bashkëpunime me Mahmutin…

Befason Shyhretja: Ja pse nuk kam më bashkëpunime me Mahmutin.Dyshja e mirënjohur e muzikës popullore, Shyhrete Behluli e Mahmut Ferati, prej shumë vitesh kanë kënduar përkrah njëri tjetrit, por jo më, ata jane gjithmone ne qender te vemendjes ne mediat roze.

Tani, dyshen e shohim shumë rrallë përkrah njëri tjetrit dhe është e dukshme që bashkëpunimi inte.nziv i dikurshëm më nuk egziston.

Megjithatë, disa herë në prononcime publike, dyshja kanë shprehur gjithë respektin dhe konsideraten për njëri tjetrin.

Mahmut Ferati e Shyhrete Behluli, duo ikonike e muzikës popullore, para shtatë vitesh paskan lansuar edhe një këngë tejet të bukur e me titull shumë intr.igues, të quajtur “He./lmi në mjaltë”,ditorja.