A ua merrë mendja sa vite mbush Ilir Shaqiri? do befasoheni kur ta kuptoni

A ua merrë mendja sa vite mbush sot Ilir Shaqiri? Një nga legjendat e muzikës së mirëfilltë shqipe Ilir Shaqiri feston ditëlindjen.

Festë në familjen e Ilir Shaqirit.Dje ishte ditë e veçantë për këngëtarin e mirënjohur shqiptar, Ilir Shaqiri. Kjo pasi feston ditëlindjen dhe ka mbushur 60-vite jetë.

Me këtë rast sigurisht se ai ka pranuar urime të shumta dhe as dhuratat nuk kanë munguar.Iliri është një nga emrat shumë të dashur për publikun i cili ka arritur shumë suksese me muzikë.

Edhe tani në 60-vjetorin e lindjes vazhdon të jetë po i njëjti me të njëjtin ritëm dhe zë të veçantë të cilin publiku gjithmonë e kërkon.