A ju kujtohet Linda, gruaja që e ruante Rugovën, ja çka bën ajo sot


Padyshim se të gjithëve u ka rënë në sy sa herë e keni parë Ibrahim Rugovën në ndonjë aktivitet jashtë zyrës së tij.Një vajzë e veshur me të zeza, flokët të shkurtër dhe të lidhura fort dhe më një një shikim të mprehtë e pa buzëqeshje.

Kjo është Linda Muriqi femra e vetme në mesin e shumë burrave që kujdesej për sigurinë e presidentit, Ibrahim Rugova.Po ku ndodhet sot, ish ushtarja e UÇK-së e cila e la Amerikën dhe iu bashkua luf tës për çlirimin e Kosovës në një moshë ende të re?! Magazina.al marr vesh se ajo bënë një jetë mes New Yorkut dhe Pejës.
Një pjesë të kohës e kalon në Bronx atje ku ka familjen, kurse shpesh vjen edhe në Pejë në vendlindjen e saj.Kohëve të fundit Linda është parë në Kosovë në dasmën e vëllaut të saj, bokserit të njohur Elvir Muriqit.Linda që dikur kujdeset për sigurinë e ish presidentit të Kosovës, tash është e papunë.