A jeni mbi 40 vjec vetëm kjo pije mund të largoj dhj amin në zonën e barkut

Faktorë të ndryshëm mund të shkaktojnë yndyrë të tepërt në zonën e barkut dhe lidhen kryesisht me inflamacionin e stomakut, dietën e varfër ushqimore dhe akumulimin e lëngjeve.

Ky është një problem i madh në mbarë botën dhe perveçse një problem estetik, bëhet shkak edhe i shumë shqetësimeve shëndetësore.Por, ka një pije që mundëson dj egien e yndyrës kryesisht në këtë zonë të trupit dhe ul barkun në një kohë shumë të shkurtër.Përbërësit:Xhinxher,Gjethe mente,1 kastravec,1 limon,2 litra ujë.

Udhëzime:Lani mirë të gjithë përbërësit, i qëroni dhe i prisni në copa. Hidhini në një enë sëbashku me ujin dhe më pas i vendosni në zj. arr të ziejnë.Largoni përzierjen nga zjarri dhe lëreni të ftohet. Më pas vendoseni në frigorifer dhe lëreni gjithë natën.