20 vite pas ne kohe/ Ja si dukej Bleona Qerretii ne fillimet e karrieres ne 1998-ten

Bleona Qerreti nje nder kengetaret me me fame , e njohur jo vetem nga publiku shqiptar por edhe i huaj.

Me me shume se 20 vite karriere ne televizione , jashte vendit por edhe ne Shqiperi . Fillimet e saj , nje kengetare , e cila kendonte ne festivalet e medha qe zhvilloheshin ne Europe.

Nje nder te cilet ne vitin 1998 ne Frankfurt. Tashme Bleona , ka hyre ne fushen e modelingut. Teksa sot ajo po kërkon famën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mesa duket është paksa nostalgjike për fillimet e saj në karrierë. Ajo ditën e sotme ka publikuar në “Instastory” cover-in e albumit të saj të parë, 20 vite më herët. Duke shikuar fotografinë, duket se se veç moshës nuk ka ndryshuar shumë ndër vite. Në foton e publikuar ajo duket me një stil ndryshe, me flokët e fryra me onde dhe një fustan të shkurtër të bardhë, por rrezatuese.